2015 Gelin Saç Modelleri

2015 Gelin Saç Modelleri, gelin olmak, gelinlik giymek, her bayanın tek arzusu. Bu özel günde, elbetteki saçlarda çok önemli. Bu sezonun öne çıkan saç modelleri; dağınık topuz saç modelleri, açık saç modelleri, örgü saç modelleri, helenistik saç modelleri, kısa kesim saç modelleri ve dalgalı saç modelleridir.

2015 Gelin Saç Modelleri arasında en çok tercih edilen model, dağınık topuz saç modelleri ve dalgalı saç modelleridir. Bunların tercih edilme sebebi birçok modacının tasarlamış olduğu gelinlik modellerine uygunluğundan’dır. Gelin adayları gelinliğe uyumlu bir saç modeli ile gelin olmak isterler.

2015 Gelin Saç Modelleri Resimleri

2015 gelin saç modelleri açık saç modellerinde, bu yılın trendleri, arasında en revaçta olanları,maşalı uzun saçlar, su dalgalı uzun saçlar ve düz gelinlikler için, uzun fönlü saçlar tercihler arasında. Açık saç modellerinde de yine topuz modellerinde olduğu gibi gelinliğe uygun seçimler yapılmamaktadır. Aynı zamanda 2015 gelin saç modelleri‘nde bu yıl her zamanki gibi balerin topuzları, helenistik topuzlar, sımsıkı en tepede biten dümdüz topuzlar ve kısa saçlı bayanlar için, kaynak teknikleri de sık kullanılan seçenekler arasında.

2015 Gelin Saç Modelleri Provası nasıl yapılır ?

2015 gelin saç modelleri gelinler, en büyük sorunu da giyecekleri,kostüme uygun saç modeli seçiminde yaşarlar. Bu sorunu giderebilmek için bir çok çareye başvururlar. Örneğin; dergiler, internet siteleri ve son çare olarak kuaför salonları, gelinlerin bu özel günde saçı yapacak olan kuaförle bir işbirliği içinde olması gerekir.

Kullanılacak aksesuarlar, duvak seçimi, yüzün şekli ve gelinliğin tarzına göre, en uygun saç tasarımı yapılmalıdır. O güne özel tasarım yapılacağı için, bir kaç gün öncesinden ön prova neredeyse şarttır. Bu önlem o gün için oluşabilecek olan negatif sürprizlere, karşılık alınabilecek en etkili yöntemdir.

2015 Gelin Saçı yapma şekilleri

2015 gelin saç modelleri bu yıl yine gelinlerin vazgeçilmezi topuzlar, her ne kadar topuz olgusu kafalarımız da yer etse de, artık sımsıkı topuzlar yerine, daha doğal ve daha marjinal gözüken aynı zamanda da göze hoş gelen daha salaş ve gelişi güzel topuzlar tercihler arasın da. Bu gün kırmızı halı yıldızları bile milyarlarca liralık tuvaletlerin içinde dahi, doğal görüntüyü bozamayan ama gözü tırmalamayan doğal topuzlardan yana. Ve dünyanın her yerinde gelin olacak adaylar, kendilerine bu tasarımları, uygulatmakta, günümüzde artık saç kesimleri, saç tasarımları, topuzlar bile bazı yıldızların isimleriyle anılmakta.

Eski çağ gelinlik saç modelleri

Es geçemeyeceğimiz diğer bir tercihte, 2015 gelin saç modelleri arasında, bukle bukle maşalı saçlar yerine, daha doğal adeta örülmüş ve açılmış saç görüntüsünde ki dalgalı saçlar da ciddi rağbet görenlerden ve her zaman ki gibi örgüler, bu detaylar daha çok helenistik diye tabir ettiğimiz eski romalı hanımların kıyafet tarzında ki daha minimal ve düz kesimli ve balık kesimli gelinlikler de kullanılmakta, helenistik modellerde, irili ufaklı örgüler, küçük kır çiçeği görüntüsünde aksesuarlarla bezeli saçlar, adeta gelinleri bir masal kahramanına dönüştüren modeller den bir kaçı.