2014 Saç Maşası Modelleri

2014 Saç Maşası Modelleri zayıf ve hacimsiz saçlara uygulanan bu yöntem bayanlar arasında oldukça hatırı sayılır bir durumda. Saçı kıvırmak suretiyle yeni bir boyut kazandıran bu yöntem özellikle düğün, nişan, özel günler, davetler de sıkça kullanılmakta. Geçmişte gördüğümüz kalıplaşmış bukle bukle görünümün yerine dağa dağınık ve doğal kıvrımlı saçlar tercihler arasında.

2014 Saç Maşası Modelleri  ve Dikkat Edilmesi Gerekenler !

2014 Saç Maşası Modelleri saçımıza maşa, uygularken dikkat edilmesi gereken bir kaç husus var, öncelikle saçın maşaya uygunluğu kontrol edilmelidir,aşırı hassas veya zamanla saç boyalarının kimyasallarından etkilenmiş ve yıpranmış saçları maşa gibi yüksek sıcaklık veren işlemlerden uzak tutmalıyız. Bigudi eski ve yapımı zaman alan bir yöntem olsa da, yıpranmış saçlar için en uygunudur. Saça, maşa uygularken saç kökü, saç uçlarına göre daha dayanıklı olduğu için kökten uca doğru uygulamak en sağlıklısı.

2014 Saç Maşası Modelleri Resimleri

2014 Saç Maşası Modelleri ve Bukleler

2014 Saç Maşası Modelleri maşa yöntemiyle, saça ince dalgalar, bukleler, su dalgası olarak adlandırılan kalın dalgalar ve incecik kıvrımlar verilebilir. Maşa ile elde ettiğimiz kıvrımlarının kalıcılığını sağlamak için çeşitli saç ürünlerinden yardım alabiliriz. Maşa yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biride, saçın kuru olduğundan emin olunmalıdır, maşa esnasında saçtan koku geliyorsa maşanın sıcaklığını düşürmemiz gerekir.

2014 Saç Maşası Modelleri ve Öneriler

2014 Saç Maşası Modelleri son olarak, maşalı saçlar en çok abiye kıyafetlerimizin üzerine tercih ettiğimiz saç tasarımları arasında hatırı sayılır bir yere sahiptir. İtinayla maşa uyguladığımız saçlarımızı, ufak tel toka darbeleriyle son derece şık topuzlar haline getirip geceyi kurtarabiliriz.