2014 Cilt Bakımı

2014 Cilt Bakımı, cildimizin sağlıklı olup adeta ışıldaması için bir çok maske ve kür önerileri duymuşuzdur. Profosyenel bakımların yanı sıra evde de uygulayabileceğimiz  temel bakımlarla cildimizi ışıl ışıl göstermek elimizde. Dıştan olan müdahaleler gibi yediğimiz gıdalarla da cildimizi desteklemeliyiz. Sağlıksız bir cildin en başta sebeplerin den yeterli su tüketimi yapmamak, sigara kullanımı düzensiz uyku ve bütün gün yüzümüze yapışan kir, toz ve yapılan araştırmalarla kanıtlanmış güneş ışınlarının cilde zararları olarak sıralayabiliriz.

2014 Cilt Bakımı ve Resimleri

2014 Cilt Bakımı Peeling ve Maske

2014 Cilt Bakımı , bilindik en iyi cilt temizleme maddesi su ve sabun olduğu kadar zamanla derinlere oturan kirlerden kurtulmak için bazen su ve sabun yeterli olmuyor. Bunun için çeşitli peeling  ve maskeler, yüze buhar tutmak gibi bir çok uygulamayla derindeki kirlerden kurtulmak mümkün. bir çok cilt tipine uygun ceşitli maskeler bulunmakta , yüzümüzün cilt analizini yaptıktan sonra yüze maske uygulamak en sağlıklısı.

2014 Cilt Bakımı Nem Maskesi

2014 Cilt Bakımı, kimyasal ürün kullanmaktan kaçınanlar için doğal yöntemler oldukça ilgimizi çekmekte. Türk kahvesi içindeki antioksidan sayesin de vücutta kan dolaşımı desteklediği için ve içindeki minik tanecikler le birlikte cilde uygulandığı zaman peeling görevi görüp cildinizi yağ butonlarından ve siyah noktalardan hemen hemen temizleyecektir. Son zamanlarda özellikle kuru cilde sahipseniz hem cilde nem vermek hemde derinlemesine temizlik adına Asprin  ve ballı maskeyi uygulamanızı tavsiye ederim. Evimizin konforunda küçük deneyimler yapsak da yinede yanlış bir şey yapmamak için bir dermatoloğa başvurmak en iyisi.

Aspirin ve ballı cilt maskesi için:

3 adet aspirin

1 yemek kaşığı su ve

1 tatlı kaşığı bal

Aspirini su ile ezip içerisine bal’ katıyoruz, yüzümüze sürüp on beş dakika kadar bekleyip ılık suyla yıkıyoruz. Derinlemesine temizlenmiş cilt sizleri bekliyor…2014 Cilt Bakımı